"[...] ez a világ arra edzett, pénzért bármit megtegyek, mert nem lettem valaki."
Fülszöveg
Párzási ösztöntől vezérelt vérfarkas leszármazottak. Emberek, ám időnként állatként viselkednek. Egy életre választanak párt maguknak, de jobb messzire elkerülni őket. Lena és Dominic mégis a közelükbe merészkedik…
Egy távoli jövőben a gépek helyettesítik az embereket. Nem csupán a munkában, de az ágyban is.
Abby szexrobotokat tesztel egy olyan embernek, aki maga is úgy viselkedik, mint egy robot.
Leonard cégtulajdonos. Ha a fejlődésről van szó, megingathatatlan. Csakhogy találkozik Joellel, aki pont az olyanok ellen harcol, mint ő…
Négy történet, négy izgalmas kapcsolat. Hol fülledten erotikus, hol mélyen érzelmes, hol fájón megrendítő, viszont mindegyikben van egy közös: ez pedig a szerelem.
Vélemény
Szeretném megköszönni a Magyar könyv is magyar termék mozgalom alapítóinak Sky S.T. írónőnek, Dvariecki Bálintnak és a Helma kiadónak a bizalmat és a lehetőséget, hogy elolvashattam ezt a schi-fi / fantasy köntösbe bújtatott szenvedélyes, rémisztő és elgondolkodtató művèt.
Leszármazottak I-II.
A kötet 4 novellát tartalmaz, melyből az első kettőben, az egyik kedvenc fantasy lènyeim élvezik a hatalmukat és kedvük szerint élik gondtalan életüket. Avagy mégsem? Mi történik akkor, ha az ember "rossz" családba születik? Születésünktől fogva megbèlyegeznek minket és bármit is teszünk az úgy sem lesz jó, mert már akkor elítéltek minket, amikor még járni is alig tudtunk.
A Leszármazottak, pont erről szól, hogy adott két èleterős farkasember, akik ugyan az átváltozás képességét nem örökölték meg, de az ösztöneik működnek, ártatlanok, csak rossz helyre születtek. A társadalom kivettette őket és felmenőiket magából, mondván veszélyesek az emberiségre. Örök magányra és számkivetettsègre kárhoztatva ezzel "farkasainkat". Az írónő nagyon jól ábrázolja, hogy az emberek a leggonoszabb teremtmények a földön és , ha valaki már egy kicsit is másabb, mint a legtöbbünk, rögtön a cèltábla közepére kerülnek.
Julian és Orlando nagyon szerethető karakterek, akik próbálják a legjobbat kihozni a helyzetükből. Mindenük megvan, kivéve az örök életre szóló szerelmet.
Lena egy okos, bátor és nagyon kíváncsi karakter, aki már az első perctől fogva rokonszenvet érez a Leszármazottak iránt.
Túl sok cselekményben nincs részünk, inkább az érzelmeken van a hangsúly. Lena előítéletmentesen viszonyul hozzájuk, hamar összhangba kerülnek. Julian egy igazi alfahím, aki, bár már csak nyomokban hordozza ősei "átkát", a párosodási ösztönnek ő sem tud ellenállni. Ösztönlènnyè alakul át, akit semmi és senki nem érdekel, csak a párosodáson van a hangsúly.
Lena és Julian párosa nagyon jó, az első perctől kezdve megvan közöttük a kémia, amikor együtt vannak eggyé válnak, teljesen átadják magukat egymásnak, mind testileg, mind lelkileg. Az ő párosuk, egy nagyon jó példa arra, hogy bár lehet nem egy társadalmi körből származunk, különbözünk egymástól, de emberek vagyunk, és , ha kell tűzön vízen át , de kitartunk egymás mellett. Mégha a társadalom, a világ, az univerzum is elítél minket érte, inkább élünk kirekesztve, megbélyegezve, mint behódolva, eldobva a boldogságunkat, csak, hogy elfogadjanak.
A Leszármazottak II. része Orlandoról szólt és, ugyan én nem rajongok igazán az LMBTQ szálèrt, nála ez abszolút nem volt zavaró. Orlando imádnivaló karakter. Itt is, szépen ábrázolta az írónő, hogy bár kifelé azt mutatja, hogy minden rendben van, belül harcot vív magával, az ösztöneivel és a szívèvel. Érthetően és valóságosan volt felèpítve a belső harca, az örök viaskodása magával és farkas termèszetèvel. A szerelem nem ismer határokat, nem tudod megvédeni a szíved és a másikèt sem.
Dominic nagyon cuki pasi, aki bármit megtett volna azért, hogy még egy percet Orlando-val tölthessen. Fájt értük a szívem, olyan igazi és őszinte volt a közöttük lévő kapocs. Mindenki megérdemli, hogy legyen egy saját Happy End-je.
Hiú vágyak, hiú remények
A másik kettő novella, egy teljesen más világban játszódik, ami akár egy nem is olyan messzi jövőképet vetíthet elő nekünk. Az emberiség akarva, akaratlanul is, de efelé a világ felé sodródik. Rémisztő belegondolni, hogy egyszer mi is úgy fogunk élni, hogy robotok veszik át a helyünket, automatizálva lesz minden ès a napi betevőèrt büszkesègünket lenyelve, műmosollyal Abby útját járjuk.
Abby munkája szexrobotok tesztelèsèről szól, mely egy idő után, egy másik féle "munkát" is kínál. Vajon, Abby helyében mi is belemennènk? Mondják, hogy a pénz nagy úr, na de mennyire nagy, meddig tudunk süllyedni? Vagy egyszerűen csak túl akarunk élni és büszkesègünket bezárjuk egy sötét zsákba, majd a tenger fenekère küldjük és mosolyogva végig csináljuk, miközben szép lassan, belülről emésztjük önmagunkat? Nehéz időkben, nehéz döntések születnek és Abby-t egy percig nem tudom elítélni emiatt. A muszáj nagy úr, az élni akarás és a társadalom elitjébe való újbóli felkapaszkodás remènye hajtja előre.
Byron alias Mr. Jèghegy tényleg egy rideg és érzelemmentes férfi, aki már inkább robot ,mint hús - vér férfi, hiszen még a robotot is több féle programra be lehetett állítani, még így is több érzelmet mutatott hősnőnk felé. Teljesen beillett volna közéjük. Tetszettek a különféle módosítások és stílusok rajta, igazán szórakoztató társaság volt Byron, mint robot.
Emberi Byron perverziója egy rég múlt esemény hatására alakult ki, ettől függetlenül nincs mentség a viselkedésère és elítélendő, ahogy Abby-vel bánt. A történet vége felé a jèghegypáncél olvadni kezd és egy szerethetőbb karaktert kapunk Byron képében.
Nem pótolható
Az utolsó történet szintén egy M/M sztori, ami bár nem nőtt szorosan hozzám, de rövidsége ellenére is nagyon tanulságos történet, mely megmutatja, hogy mindig lesz valahogy, a remény hal meg utoljára és bármikor lehet változtatni az életünkön. De, mi van, ha későn vesszük észre, hogy rossz irányba haladunk? Felfelé megyünk, miközben lefelé kéne menni, megtudunk még fordulni? Képesek vagyunk áldozatok árán is meghozni a döntèseinket?
Összességében a Tizennyolc Plusz 1. egy nagyon egyedi és különleges novellás kötet, mely, az emberi kapcsolatokra fekteti a hangsúlyt. Társadalomkritikát tár az olvasó elé és egy baljós jövőképet fest le nekünk, melyben a világ automatizálva lesz és robotok veszik át a helyünket.
A kötettel gyorsan lehet haladni, elég hamar magába szippantja az olvasót és az utolsó betűig el sem engedi.
A könyvet a Helma Kiadó oldalán tudjátok megvásárolni.
Instagrammon és Molyon.