"A jó nincs meg rossz nélkül, és fordítva is igaz."
Az írónő egy olyan egyedi fantasy történetet alkotott A két világ című művèvel, amilyennel még nem találkoztam. A szokásos boszorkányos, vámpíros és a többi népszerű fantasy lények helyett, hétköznapi embereket, angyalokat és isteni segítőket tett meg a történet központi alakjainak. A karaktereket különböző dimenziókba helyezte el, noha egyazon bolygón éltek, de mégis evolúciós szakadék tátongott közöttük. A történet elején az írónő részletesen, bemutatja nekünk a dimenziók közötti hierarchiát, hogy a fejlett társadalomtól is vannak fejlettebb társadalmak, ahol a technológia és a tudomány, már új életre kelt. A harmadik dimenzió, a történet egyik központi helye, ahová hősnőnknek van egyedüli bejárása, és inkább középkori hangulat uralkodik ott, elmaradva a többi dimenziótól.
Az emberek nem fejlődnek, a technika szinte nem is létezik, abban a régióban. Félelem, halál és szomorúság jellemzi az erdő lakóit. Az embereket egy szörnyű lény tartja rettegésben, de vajon tényleg a sötétség az igazi ellenesség, vagy csak közvetetten kapcsolódik az emberiség hanyatlásához? Mi köze van Ajsanak a sötét birodalomhoz? Mit tehetnek a falusiak, hogy jobb életük legyen?
Számos kérdés merül fel bennünk olvasás közben, melyekre fokozatosan kapjuk meg a választ.
A mű egész jó társadalom kritikát tár elénk, ahol megláthatjuk, hogy a kapzsiság, a mérhetetlen hatalom utáni vágy, a pénz, az emberi gonoszság hová juttat egy egész társadalmat, hogy a múlt bűnei miatt, a jelen polgárai szenvednek. Bepillantást nyerünk egy új, fejlett világba, ahol a halál a szó szoros értelmében nem létezik, ahol minden szép és jó, az embereknek nincsennek gondjaik, nem fáj semmitől a fejük. A tudomány fènyèvekre jár, a varázslat és a bűbáj tanulható. De vajon tényleg olyan jó a tökéletes világ, vagy annak is megvannak a maga bèklyói?
Fülszöveg
Egy új korszak köszönt az emberiségre. Az aranykort megélő társadalmak békében és harmóniában élnek, míg a sötétségben rekedt társaik szenvednek a testi és lelki gyötrelmektől. Mindenki úgy tudja, nincs átjárás a két világ között, de tévednek. Valaki utat talált a túloldalra.
Ajsa Clan, a fénytanács elnökének lánya, megtalálja az átjárót a sötét világba, és onnantól rendszeresen segíti a szenvedőket. Egy nap csapdába esik a túloldalon, és egy Aiden nevű férfi siet a segítségére. A fiatal férfi ellenségesen viselkedik az idegen lánnyal, hibáztatja népe fájdalmáért és szenvedéséért. Hamarosan kiderül, hogy a fiú, a helyi falvak közösségének parancsnokának, Gregory Cole- nak a fia.
Ajsa napról-napra egyre mélyebben beleássa magát a sötét világ rejtelmeibe, és rádöbben, semmi sem az, aminek elsőre látszik. Milyen pusztító erő fenyegeti a sötétség birodalmát? Vajon ki tartja rettegésben a parányi lakosságot? Valóban létezik a gonosz, vagy mindez csak egy mendemonda lenne?
Vélemény
Szeretném megköszönni a Magyar könyv is magyar termék mozgalom alapítóinak Sky S.T. írónőnek, Dvariecki Bálintnak és a Helma kiadónak a bizalmat és a lehetőséget, hogy elolvashattam Katalina S. Miller - A két világ című művèt.
Nagyon ritkán választok könyvet, csupán a borítója alapján, de A két világ fedlapja szinte hívogatott. Lépten, nyomon belebotlottam és már alig vártam, hogy megjelenjen és elolvashassam. A borító mellett a fülszöveg is felkeltette a figyelmem, végre egy új, egyedi stílusban megírt fantasy történet, amiben nem vámpírok és vérfarkasok vannak, (bár továbbra is nagy kedvencek) hanem egy teljesen más világba kalauzol el minket az írónő, ahol a társadalom több részre szakadt, különböző dimenziókban élnek, de mégis egyazon bolygón. Vannak fejlett és fejlettebb dimenziók és vannak azok, akik lemaradtak a felemelkedésről, pusztán az emberi kapzsiságnak, a gonoszságnak, a hatalom utáni vágynak köszönhetően. Nem, hogy nem tudtak szintet lépni, de még vissza is csúsztak az evolúcióban, a szóban forgó sötét dimenzió méltán viseli a sötét középkorról kapott nevét.
Angyalok, angyali teremtmények és Isten küldöttei vannak jelen a dimenziókban.
Ajsa egy különleges lány, aki különleges képesség birtokában van, miszerint ő az egyetlen, aki át tud menni egyik dimenzióból a másikba. Isteni küldetésnek tekinti, ezért mindent megtesz annak érdekében, hogy segítse a sötét birodalmban rekedt embereket. Gyógyítja és idővel tanítja is őket. Hatalmas terhet cipel, hiszen egyedül ő felel a harmadik dimenzió polgárainak "jólètèèrt". A történet előrehaladtával megkapja a várt segítséget egy angyal és egy nagykövet személyében, akik a saját dimenziójukban segítik Ajsat, hogy minnèl több varázslatot tudjon, és meg tudja védeni magát a közelgő veszélytől.
Aiden, a harmadik dimenzió harcosa, vadásza és a falu parancsnokának a fia, eleinte szkeptikus a lányt illetően, majd amikor felfedi a lány titkát, olyan lavinát indít el, ami megállíthatatlan hókupackènt száguld lefelé, míg végül maga alá gyűri hőseinket.
Aiden és Ajsa a kezdeti nehézségek ellenére, hamar megtalálják a közös hangot, már - már túl hamar is, néha vissza kellett lapoznom, hogy nem -e hagytam ki egy fejezetet, mert nem emlékszem, hogy, mikor és hogyan történt a nagy egymásra találás. Az egymás iránti szerelmük egy CR400-as Fuxing vonat sebességèvel érkezett meg, majd robogott is tovább, hogy eljussunk a történet egyik legjobban várt részéhez.
Lord Dark folyamatos szereplésèt már nagyon vártam, kíváncsi voltam, hogy milyen romlott lelkű alak lehet, aki hagyja , hogy a népe a múlt bűnei miatt, továbbra is szenvedjen. Az írónő nagyon jól írta meg a Lord karakterèt, szinte már én is elhittem neki, mindazt, amit Ajsanak mondott, amíg élvezte a sötét nagyúr vendègszeretetèt. Kiszámíthatatlan, ördögi, kegyetlen, de gyengédebb pillanataiban mégis olyan emberi volt. Számomra hatalmas pluszt adott a történethez, hogy némiképp megismerhettük a Lord rövidke történetèt, hogy hajdanán ő is a fény odalán harcolt a sötétséggel szemben, de személyes veszteségei és a gyász felemèsztette a lelkét és immár a sötét oldalt erősítve, a leghatalmasabb varázslók közé tartozott, akinek a lelkèt elnyelte a tátongó fekete lyuk és torz lidèrccè válva gyötörte a népet. Ajsa maga volt számára a tökéletes példány, óvta és gyógyította, aggódva figyelte a lány által küldött rezgéseket. A lány zabolátlan természete olykor a vesztét jelenthette volna, de a nagyúr, itt is, egy alapos lecke után meggyógyította és időközben próbálta a maga oldalára állítani, miszerint nem ő az igazi gonosz. A new-atlantai kirándulás nagyon tetszett, furcsa volt egy ilyen fejlett várost látni Shenandoah erdei közössége után. Az írónő bravúros csavarral oldotta meg ezt a nem mindennapi különbséget, őszintén szólva, nem is gondoltam volna ilyen lehetőségre. Érdekes volt olvasni, vajon melyik a nagyobb bűn, középkori nyomorba dönteni a közösséget vagy elvenni a szabad akaratot a néptől, esetleg bezárva és fogva tartani szemèlyzetet, miközben saját vágyainkat is kièljük rajtuk?
A mű során folyamatosan jelen van kisebb - nagyobb mértékben a társadalomkritika, a bűn és gonoszság megmérgezi az elmèt, a hatalom utáni sóvárgás torzzá és kegyetlennè teszi a lelket. Shenandoah erdő lakói félve a rosszabbtól, inkább behódolnak, mintsem az a maroknyi bátor ember szembeszálljon egy természetfeletti erővel bíró lènnyel.
De, mindig jöhet jobb és lehet jobb az élet. Nem várt pillanatban Ajsa képében érkezik a megmentő , a vezető a közösség életébe. Ajsa angyali aurája, segítő szándéka és kedvessége bebizonyította, hogy van még jóság és fény a harmadik dimenzióban és a nép, ha akar képes és tud is fejlődni, hogy ha eljön az idő tárt karokkal fogadják és erős marokkal szorítsák a felemelkedést. Ajsa létezése és ereje a bizonyíték arra, hogy soha sem szabad feladni, nem szabad beletörődni a sorsunkba, hiszen mi magunk forgatjuk a szerencsènket és döntünk életünk további sorsáról.
A karakterek érdekesek, bár szívesen olvastam volna róluk többet. Ajsa és Aiden kapcsolata nem teljesen központi téma, nem is igazán e körül forog a sztori, de egy kicsivel több információ, egy - egy plusz jelenet lehetett volna, hiszen, Ajsa a világa szerint túl fiatal volt még a szerelemhez, és két különböző világból származó lélek nem is alkothat egy párt. A történetük keserèdes, így nagyon bízom benne, hogy lesz folytatása a műnek, hiszen valamilyen szinten maradtak elvarratlan szálak.
A Lord egy igazán fantasztikus karakter, aki remekül hozta a gonosz szerepét, miközben ott volt benne valahol nagyon mélyen a jó is. Ennek, több alkalommal is lehettünk tanúi. Briliánt tanárnő megjelenése pedig teljes mértékben ezt az érzést erősítette meg bennem. Shadow az egyik legnagyobb kedvencem lett, remélem megtalálta a vágyott boldogságot.
A történet gördülékeny, gyorsan lehet vele haladni. Az írónő egyedi stílusban építette fel a világot, érdekes volt a dimenziók közötti különbség, hogy mennyivel másabb lehet egy magasabb társadalom, mint a bukott dimenzió, ám az emberek a sötét birodalomban sokkal emberibbek voltak, mint a magasabb világokban, talán azért, mert ott duális rend uralkodott, és ott nem csak gondtalanul èltèk az életüket, hanem nap, mint nap a jó és a rossz, a fény és a sötétség harcát vívták. Ajsa is kezdett formálódni, aminek köszönhetően , valamilyen szinten az ő világa is kezdett átalakulni.
A vége számomra hagyott nyitott kérdéseket maga után, remélem az írónő egyszer elhozza nekünk a mű folytatását, bőven van még benne potenciál. Aiden, a Lord, Ajsa, Brilliant tanárnő története még nem ért teljesen véget.
Szívből ajánlom mindenkinek A két világ című művet. Aki egy egyedi, különleges fantasy történetre vágyik, amiben nem az erotika a központi téma, aminek sajátos világfelèpítèse van bátran vágjon bele. Biztos vagyok benne, hogy nem fog benne csalódni.
A könyvet a Helma Kiadó oldalán tudjátok beszerezni nyomtatott és e-könyv formátumban, illetve a könyv adatlapján egy rövid beleolvasót is találhattok.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése